Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzęciem domowym. Z uwagi na swoje nieduże wymiary jest ciekawą opcją dla tych z nas, dla których nierealne jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie ma zbyt dużych wymogów, w kwestii jedzenia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej powinno się uzupełniać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zapewnić śwince stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem oraz odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej można kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt albo w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, jako że zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu ważna jest powierzchnia dna klatki. Dno klatki zwykle jest plastikowy, a pręty z metalu. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się wybrać objętość większą, w szczególności gdy planujemy hodować tam więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były położone w dużych odległościach, gdyż może to grozić zaklinowaniem się świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie nadają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest pylenie oraz wysypują się z klatki. Inną możliwością może być granulat, który wykazuje się dobrą chłonnością, jednak bywa nieco twardawy w stosunku do trocin. Ponadto istnieją maty dla gryzoni, z którymi nietrudno utrzymać czystość w klatce, ale ich minusem jest brak możliwości kopania w ściółce, co świnki morskie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić klatkę waszej świnki morskiej warto ulokować w środku niezbędne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska poczuje się bezpieczna, jako,że będzie mieć prywatną przestrzeń, gdzie może schować się aby odpocząć albo odstresować się, gdy pierwszy raz przeniesiemy ją do nowego miejsca.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Transportery-i-akcesoria-32901.html transporter dla psa