Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą szansą, by poświęcić czas swojemu psowi. Podróż wraz z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, by odpocząć, w tym samym czasie poświęcając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością i niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów wielu gabarytów, dlatego bez problemu kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają ogólną obronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dlatego umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej wycieczki należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html