Zapisy do wersji alpha

Zapisy do wersji alpha
Vostok Games ogłosiło rozpoczęcie zapisów do testowania wersji alpha gry Survarium. Początkowa wersja oznaczona numerem 0.1, zawierać będzie m.in.: cztery mapy, działający tryb gry drużynowej (PvP), system zadań oraz dwie grywalne frakcje do wyboru: Włóczędzy lub Czarny Rynek. Po więcej informacji o zawartości kolejnych wersji gry zapraszamy do Terminarza.

W pierwszej wersji alpha, twórcy tytułu przede wszystkim chcą zobaczyć jak sprawdzają się serwery oraz klient gry na różnych łączach internetowych. Kolejną ważną rzeczą jest przetestowanie drużynowego trybu gry oraz balansu rozgrywki. Z upływem czasu, do gry będą dodawane nowe elementy, aczkolwiek dopiero po tym, gdy zostaną szczegółowo sprawdzone.

Jednym z wymogów rekrutacji jest wysłanie pliku DxDiag, ponieważ do testów potrzebne są komputery o różnej konfiguracji. Dlatego też twórcy proszą graczy aby plik został wysyłany bezpośrednio z komputera na którym zamierzają grać w Survarium. Studio Vostok Games planuje zaprosić ok. 1000 osób do testowania ich tytułu w wersji 0.1. Ale wraz ze wzrostem stabilności gry oraz po dodaniu nowych elementów, do testów Survarium będą zapraszane kolejne osoby.

Procedurę zgłoszenia się do testowania wersji alpha gry Survarium znajdziesz w rozwinięciu newsa.

Aby zgłosić się do testów alpha, najpierw musisz założyć konto na forum na oficjalnej stronie gry Survarium:

1. Kliknij tutaj.

2. Następnie musisz zaakceptować regulamin forum, aby to zrobić, na samym dole powinieneś kliknąć przycisk – I agree to these terms – co jednocześnie oznacza, że akceptujesz warunki regulaminu.

3. Kolejny krok to wypełnienie krótkiego formularza. Musisz wypełnić pola w według instrukcji podanej poniżej:

*Username – wpisz swoją ksywkę (długość od min. 3 do max. 20 znaków);
*E-mail address – wpisz swój adres e-mailowy;
*Confirm E-mail address – powtórz adres mailowy z pola powyżej;
*Password – wpisz swoje hasło (długość od min. 6 do max. 100 znaków, musi zawierać zarówno liczby jak i litery różnych wielkości);
*Confirm password – powtórz hasło z pola powyżej;
Timezone – Strefa Czasowa – wybierz [UTC +1] jeśli rejestrujesz się z Polski;
Birth Date – wpisz datę swoich urodzin (kolejno: miesiąc, dzień i rok);
*Country – wybierz kraj (Poland)
Full Name – wpisz swoje imię i nazwisko.

*pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

4. Na dole jest pasek z kodem potwierdzającym – Confirmation Code – który powinieneś dokładnie przepisać w puste pole tuż pod nim. Następnie kliknij przycisk – Register. Jeżeli wszystko prawidłowo wypełniłeś, na stronie powinien pojawić się komunikat o następującej treści:

Thank you for registering, your account has been created. You may now login with your username and password.

A to z kolei oznacza, że Twoje konto zostało założone i możesz zalogować się na oficjalne forum gry Survarium. Teraz tylko wpisz w odpowiednie pola w prawym górnym rogu swój adres e-mailowy i hasło – te same dane które wpisałeś wypełniając krótki formularz z pkt.3 powyżej. Po czym kliknij przycisk – enter.

Gratulujemy! Właśnie założyłeś konto na forum na oficjalnej stronie gry Survarium… ale to nie oznacza, że jednocześnie zgłosiłeś się do udziału w testowaniu wersji Alpha tej gry. Aby to zrobić musisz wypełnić i wysłać jeszcze jeden formularz oraz załączyć do niego plik:

5. Kliknij tutaj.

6. Następny krok to wypełnienie kolejnego formularza:

Your Location – wpisz Poland;
Gender – wybierz swoją płeć (Male – mężczyzna lub Female – kobieta);
Age – wpisz swój wiek;
Gaming experience, years – podaj swoje doświadczenie w graniu, w latach – wybierz ile lat grasz w gry komputerowe;
Experience in shooters, years – podaj swoje doświadczenie w graniu w gry typu strzelanki/FPS, w latach – wybierz ile lat grasz w ten typ gier;
Online gaming experience, years – podaj swoje doświadczenie w graniu w gry typu online, w latach – wybierz ile lat grasz w gry typu MMO;
Time available to play daily, hours – ile czasu dziennie spędzasz grając w gry komputerowe, w godzinach – wybierz ile godzin dziennie grasz w gry komputerowe;
Your game testing experience, number of projects – doświadczenie w testowaniu gier komputerowych, liczba testowanych gier – wybierz ile gier dotychczas testowałeś;
Give us three reasons why we should choose you – napisz trzy powody dla których to właśnie Ciebie powinniśmy wybrać – w prostokącie wymień te trzy powody (niestety ale będziesz to musiał zrobić w języku angielskim lub rosyjskim więc poproś kogoś o pomoc jeśli nie poradzisz sobie sam).

Następnie musisz załączyć plik pokazujący jakim komputerem klasy PC dysponujesz. Aby to zrobić zastosuj się do instrukcji poniżej:

7. Jeśli masz zainstalowany system operacyjny Windows 8, naciśnij jednocześnie dwa przyciski – Windows + R – powinno wyskoczyć okno z napisem Uruchom. Jeśli natomiast masz zainstalowany system operacyjny Windows XP, naciśnij przycisk Start, następnie kliknij Uruchom…

8. W obu przypadkach na tym etapie powinieneś mieć przed sobą okienko w którym należy wpisać – dxdiag – po czym kliknij przycisk OK.

9. Pojawi się kolejne okno – Narzędzie diagnostyczne DirectX – najpierw powinieneś zaznaczyć – Test odpisów cyfrowych WHQL – w lewym dolnym rogu okna, jeśli dotychczas nie miałeś zaznaczonego.

10. Przez chwilę Twój komputer będzie sczytywać dane dotyczące konfiguracji. Gdy skończy, kliknij przycisk – zapisz wszystkie informacje – powinno otworzyć się kolejne okno zapisu pliku. Zapisz plik w formacie .txt w dowolnym miejscu na swoim komputerze.

11. Wróć na stronę formularza i pod napisem – DxDiag file – obok pustego pola, kliknij przycisk – Przeglądaj. Otworzy się okno – Wysyłanie pliku – odszukaj i wybierz plik z pkt. 10 powyżej.

12. Ostatni krok. Kliknij w podświetlony przycisk – Submit Your Application – na dole strony. Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś, powinieneś ujrzeć na stronie następujący komunikat:

Congrats! You have registered to take part in the Alpha testing of Survarium! You could be one of the lucky few who will get the chance to see and experience the world of our game!

Gratulujemy! Właśnie zapisałeś się na listę chętnych do testowania wersji alpha gry Survarium! Od tego momentu należałoby zaglądać do swojej skrzynki e-mailowej, którą podałeś w pkt. 3 powyżej. Jeśli zostaniesz wybrany do testów wersji alpha gry Survarium, to powinieneś otrzymać instrukcję opisującą co dalej masz robić. Na razie nie wiadomo kiedy twórcy ze studia Vostok Games zaczną rozsyłać takie e-maile ale z pewnością dowiesz się o tym na naszej stronie.


Podziel się


Skomentuj

 • Recenzent

  Nie wiem czemu, mam błąd przy haśle: The password does not contain the required characters. Najśmieszniejsze jest to, że hasło zawiera litery i cyfry, oraz wszystko jest zmiksowane. Próbowałem innych haseł i nie działa – ktoś wie o co chodzi?

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   Hasło musi zawierać przynajmniej jedną dużą i małą literę. Zapomniałem o tym wspomnieć. :)

   • Recenzent

    To zmienia postać rzeczy. Wszystko działa, wielkie dzięki. ;]

 • Dave36

  A kiedy można się spodziewać jakiś informacji nt. wybranych osób ?

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   Prawdopodobnie przy starcie testów, czyli maksymalnie do końca czerwca. Trzeba poczekać na oficjalne info.

 • Persky

  Wszystko świetnie opisane. Teraz tylko czekać aż przyjmą zgłoszenie.

 • Zajcefo

  Mam problem gdy klikam na link wyskakuje 502 Bad Gateway prosze może ktoś pomóc, bardzo bym chciał wziąć udział w wersji alpha tej gry ale przez ten bląd nie moge prosze pomóżcie

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   U mnie to samo. Wygląda na to, że jest jakiś problem z serwerem. Trzeba poczekać.

  • Glaeken

   O który link chodzi?

   • Zajcefo

    Chodzi o ten pierwszy link jak i ten drugi nie wiem czemu próbowałem na paru przeglądarkach ale nic.

    • http://Survarium.pl/ xKoweKx

     Wszystko już działa. Mieli małą awarię. :)

 • Pan kozaq

  hmmm, na operze nic takiego nie wyskakuje, po prostu pusta strona…

 • Wirus136

  Trzeba być pełnoletnim :D ?

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   Nie. :)