Strefa beta testów #1

betka1
Jak już wspominaliśmy, część naszej redakcji jak i użytkowników serwisu otrzymała zaproszenia do zamkniętej Beta wersji Survarium. Dzięki temu możemy spełnić naszą obietnicę rozpoczynając publikację nowej serii newsów na temat postępów w pracach nad grą, zachodzących w niej zmianach a przede wszystkim wspomóc Polską społeczność fanów gry w testowaniu tego tytułu.
Zaczniemy od samego początku czyli procesu zapraszania do testów oraz opisaniu co trzeba zrobić aby móc uruchomić Beta wersję gry Survarium.

Sposobów na zdobycie zaproszenia do testów Beta wersji gry Survarium jest zazwyczaj kilka – losowanie, selekcja i różne konkursy. W momencie pisania tego newsa dla użytkowników z Europy – w tym także i z Polski – dostępne były dwa z nich:

  • Loteria kluczy – co 20 minut system wybiera kolejnego użytkownika zarejestrowanego na oficjalnym forum Survarium. Im więcej dany użytkownik posiada biletów (ang. tickets), tym większe szanse w wygraniu na loterii.
  • Selekcja studia Vostok Games – wysłanie zgłoszenia do studia Vostok Games o chęci udziału w testowaniu gry. Całą procedurę opisywaliśmy tutaj.

Jeżeli wysłałeś swoje zgłoszenie do testów wersji Alpha/Beta gry i/lub masz konto na oficjalnym forum Survarium, staraj się częściej sprawdzać swojego e-maila który podałeś w momencie zapisywania się do testów lub rejestracji na oficjalnym forum gry. Jeżeli dzięki któremuś z powyższych sposobów zostałeś wybrany do testowania gry, powinieneś otrzymać e-mail od noreply@forum.survarium.com o temacie Vostok Games: Zaproszenie do beta-testu Survarium w języku rosyjskim lub angielskim o następującej treści:

Witaj, Ocalały!

Z radością zawiadamiamy, że zostałeś wybrany do udziału w zamkniętym testowaniu projektu Survarium studia Vostok Games.

Aby rozpocząć testowanie, przejdź na poniższą stronę:
https://forum.survarium.com/ru/lottery.php?list=1
(Powinieneś być zalogowany na stronie używając swojego konta) i pobierz na swój dysk program potrzebny do zainstalowania klienta gry.

Otwórz ściągnięty na swój dysk program, który powinien automatycznie rozpocząć pobieranie klienta gry. Gdy klient gry zostanie zainstalowany, wejdź do programu używając swojego loginu (to samo konto jest używane zarówno na oficjalnej stronie jak i przez klienta gry) aby uruchomić grę.

Ekipa twórców ze studia Vostok Games życzy powodzenia w niełatwym procesie testowania – jedynie razem możemy tchnąć życie w płuca Survarium, usunąć błędy i doprowadzić projekt do doskonałości. Liczymy na Twoją pomoc i dziękujemy za poświęcony grze czas!

Jedyny dostępny w powyższym e-mailu link prowadzi na oficjalną stronę gry Survarium do niedostępnej dla zwykłych użytkowników sekcji Beta-test. Tam z kolei natkniesz się na informację w języku angielskim bądź rosyjskim o następującej treści:

Witaj, Ocalały!

Zostałeś jednym z uczestników zamkniętego testowania MMOFPS Survarium studia Vostok Games, gratulujemy!

Aby zacząć testowanie, kliknij tutaj by pobrać aktualną wersję gry.

Otwórz instalatora i kieruj się widocznymi instrukcjami – program rozpocznie automatyczne pobieranie gry. Gdy tylko klient gry zostanie zainstalowany, wejdź do programu używając swojego loginu (to samo konto jest używane zarówno na oficjalnej stronie jak i przez klienta gry) aby uruchomić grę.

Prosimy о zapoznanie się z informacją o naszych celach i zadaniach na danym etapie testowania.

  • Testowanie obciążenia serwerów przy dużej ilości graczy i liczby meczów. Płynne zwiększanie liczby grających w celu uniknięcia gwałtownych przeciążeń serwera.
  • Granie po przez testowanie mechaniki i balansu gry.
  • Testowanie meta-gry: szybkości rozwoju postaci i dostępnej w grze ekonomii.

Wszystkie dyskusje związane z procesem testowania odbywają się w specjalnym dziale naszego forum – jest zamknięty, a dostęp do niego mają jedynie uczestnicy beta-testów.

Ekipa twórców ze studia Vostok Games życzy powodzenia w niełatwym procesie testowania – jedynie razem możemy tchnąć życie w płuca Survarium, usunąć błędy i doprowadzić projekt do doskonałości. Liczymy na Twoją pomoc i dziękujemy za poświęcony grze czas!

A tak wygląda pobieranie klienta gry:
downloading

Po skończeniu pobierania klienta gry na dysk twardy, wystarczy kliknąć przycisk PLAY by rozpocząć testowanie gry Survarium.

UWAGA: Klient gry zajmuje 1,2GB natomiast obecne i przyszłe aktualizacje wymagają dodatkowego miejsca na dysku.


Podziel się


Skomentuj