Problemy polskiej edycji Survarium

Pierwsze problemy polskiego Survarium
W piątek 21 listopada w większości sklepach specjalizującymi się sprzedażą gier jak Empik, Media Markt itd. mogliśmy znaleźć pudełkowe wydanie gry Survarium. Kosztowało ono 50 złotych bez jednego grosza i zawierało m.in. 3 miesiące konta premium oraz zestawy emblematów z polskimi motywami – o tym wszystkim zresztą wiedzieliśmy przed premierą. Niestety te atrakcje okazały się być dostępne jedynie dla osób, które zarejestrują nowe konto.

Wywołało to dużą falę krytyki od strony fanów, którzy kupili wydanie i nie mogą aktywować pudełkowych bonusów. Wg nich napis „Ekstra pakiet startowy” widniejąca na przodzie pudełka nie jest klarowną i jasną informacją mówiącą o konieczności założenia nowego konta. Taka informacja nie pojawiła się również w prasie, na stronie IMGN.PRO, Survarium.com ani żadnym sklepie internetowym, w którym można było złożyć zamówienie. Co ciekawe było też parę sklepów internetowych, np. elektronicznyswiat.pl czy sferis.pl, w których nie było ani okładki gry w dobrej rozdzielczości, ani informacji o dostępności pakietów jedynie dla nowych kont.

Są też takie osoby, które są w stanie porzucić swoje stare konto i założyć nowe, ale natykają się na kolejny problem: system rejestracji nie pozwala na stworzenie drugiego konta pod tym samym IP. Jeden z forumowiczów zadał również pytanie 11 dni przed premierą, czy kupując on pudełkową edycję będzie mógł zachować swoje obecne konto – nie otrzymał on żadnej odpowiedzi.

Co na to główny wydawca gry IMGN.PRO? Prosi o cierpliwość i stara się o to, by gracze nie poczuli się pokrzywdzeni. Jednocześnie wysłali już gdzie się da informacje oraz naklejki, które zapobiegną kolejnym pomyłkom kupujących grę. Jednocześnie przepraszają i nie spodziewali się takiej sytuacji.

Natomiast jeden z PR Managerów Vostok Games – Joe Mullin – napisał na forum survarium.com, że zarówno starzy jak i nowi gracze będą mogli aktywować pudełkowe kody i mają czekać na jutrzejsze oświadczenie. Niestety w oświadczeniu dowiedzieliśmy się, że sytuacja pozostanie bez zmian, a studio przeprasza za zamieszanie jednocześnie kasując poprzednią wypowiedź Joe Mullina z forum.

Nasze stanowisko jest takie, że również nie jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji i jesteśmy zaskoczeni decyzją przydzielenia bonusów jedynie nowym graczom. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nasi fani, gdzie niejedni z was testują grę od 2013 roku, otrzymali to co kupili. Sytuacja cały czas się rozwija i w poniedziałek powinniśmy się dowiedzieć więcej.


Podziel się


Skomentuj

 • Gregor

  Mam nadzieje że odblokują możliwość użycia kodów to będzie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Współczuję tym co mają 32 czy 45 poziom!

 • Nuclear Messiah

  Moim zdaniem jedynym wyjściem z tej sytuacji z twarzą dla Vostoku jest danie nam tego, za co zapłaciliśmy.

 • Stalkier

  Bleh a to ci nowina… Zdawało mi się, że skoro progres na koncie jest zapisywany, to pudełkowa wersja gry dostarczy kod na 3 miesiące premium i trochę golda… ale nie założę nowego konta żeby to sprawdzić.

 • disappointed_stalker

  Zakupiłem dzisiaj w Empiku Survarium i coś jest w zdaniu „duchowy spadkobierca STALKERa. Co ? Błędy ! Nie mogę zainstalować gry. DirectX zaktualizowany, a system oryginalny.Na dodatek na kartonowym pudełku są dwa błędy ortograficzne.. ! „ŁOTA” zamiast ZŁOTA i „KO TO” zamiast KONTO

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   Spróbuj zainstalować z prawami administratorskimi.

   • disappointed_stalker

    Niestety nie pomaga (instalator ma wersję 0.25C0 i brak języka polskiego) Natomiast bez najmniejszego problemu mogę zainstalować wersję pobraną ze strony producenta (wtedy jest to 025D0 i jest język polski).

    Na pudełku mam informację o dodatkach, mi.n:
    - konto premium 3msc.
    - 2000szt złota.

    Czy jeżeli założyłem już konto na stronie producenta to mogę się także pożegnać z tymi „gratisami”

    Kolejna kwestia.. na książeczce posiadam puste okienko z napisem „Kod Bonusowy „. Czy nie powinno tam być czasem jakiegoś klucza ?

    • http://Survarium.pl/ xKoweKx

     Niestety, z tego co piszesz, dali do pudełka mocno zabugowaną wersję instalatora (został on naprawiony w łatce 0.25D). Kody póki co działają jedynie, gdy podasz je przy rejestracji konta (przeczytaj newsa po więcej szczegółów).

     Co do kodu bonusowego… nikt go nie ma, więc nie wiadomo co tam miało być. :)

     • disappointed_stalker

      Co w ogóle dało mi kupienie pudełkowej wersji, skoro wszyscy mogą grać za darmo w betę ?
      Czy beta się kiedyś skończy i każdy będzie musiał kupić grę, czy ta będzie sama w sobie za darmo, a twórcy będą zarabiać na mikropłatnościach ?

      Założyłem nowe konto (bez żadnego problemu – użyłem tylko innej przeglądarki), wpisałem swój kod z karty startowej. Na stronie w zakładce promo-codes pojawiła się informacja o aktywacji kodu.

     • http://Survarium.pl/ xKoweKx

      Gra obecnie nie jest dostępna dla wszystkich – póki co jedynie dla tych, którzy mają dostęp oraz tych co kupili pudełko w Polsce. Gra będzie otwarta jedynie dla Polaków od 28 listopada. Jeżeli beta się skończy to po prostu gra będzie skończona – nadal będzie F2P z mikropłatnościami.