Oleg Jaworski gościem KP

kpua
W połowie lipca, ukraińska gazeta Komsomolskaja Prawda (rus. Комсомольская правда) zorganizowała video-konferencję z kierownikiem działu PR studia Vostok Games. Przez prawie godzinę Oleg Jaworski odpowiadał na pytania nadesłane do redakcji przez fanów gry Survarium. Z całego wywiadu wybraliśmy najciekawsze pytania i odpowiedzi.

 • Czy marka Survarium będzie rozwijana w innych kierunkach, tak jak to miało miejsce w przypadku marki S.T.A.L.K.E.R.?

Jest to na razie przedwczesne pytanie. W chwili obecnej chcielibyśmy się skupić na grze. Jeżeli odniesie duży sukces i będzie wspierana przez fanów to wtedy zastanowimy się nad produkcją jakichś dodatkowych gadżetów. Teraz myślimy nad tym aby ewentualnie w przyszłości stworzyć serię literacką, dokładnie tak jak to miało miejsce w przypadku S.T.A.L.K.E.R..

 • W jaki sposób wybrano testerów gry?

Obecni testerzy trafili do gry dwoma sposobami: wygrali zaproszenia w różnych konkursach lub zostali wybrani automatycznie spośród tych, którzy zgłosili chęć udziału w testach. W sumie otrzymaliśmy ponad 100 tys. zgłoszeń. W miarę poprawy stabilności gry, zaczniemy dopuszczać do testowania Survarium coraz większą ilość graczy.

 • Czy wybieracie się na dwie najbliższe, duże wystawy – Gamescom w Niemczech i Igromir w Rosji?

Planujemy przyjechać na obie wystawy. Na Gamescom będzie zamknięty pokaz gry dla prasy oraz potencjalnych partnerów. Natomiast na wystawie Igromir, będzie publiczny pokaz gry. Wydaje mi się, że do czasu wystawy będziemy gotowi by pokazać zarówno nowy gameplay jak i lokacje. W sierpniu pojawimy się także na niewielkiej wystawie IGames Expo 2013 która odbędzie się na Ukrainie. Każdy chętny będzie mógł podejść do naszego stoiska, zobaczyć grę i porozmawiać z jej twórcami.

 • Czy będzie również pudełkowa wersja gry?

Bierzemy pod uwagę wydanie gry Survarium również w wersji pudełkowej ale potraktujemy to jako edycję kolekcjonerską. Pytanie pozostaje otwartym ponieważ wszystko zależy zarówno od zainteresowania graczy jak i rozmów z potencjalnymi wydawcami.

 • Jaka waluta będzie dostępna w grze?

Z pewnością będą ruble znane z czasów sowieckich oraz tzw. waluta typu premium. Jeszcze nie wiemy jak nazwiemy drugi rodzaj waluty.

 • Czy bierzecie pod uwagę wydanie gry również na konsolach nowej generacji?

Na szczęście wygląda na to, że architektura konsol najnowszej generacji jest dość podobna do PC i czysto technologicznie jest to do zrobienia. Jeśli Survarium odniesie sukces na PC to nie wykluczamy stworzenia konsolowej wersji naszego tytułu, na przykład na PlayStation 4.

 • Czy przy tworzeniu broni korzystacie z wiedzy specjalistów czy jedynie z informacji znalezionej w Internecie?

W naszej ekipie są ludzie, którzy pasjonują się bronią. Żeby osiągnąć jak największy poziom realizmu, regularnie jeżdżą na strzelnicę.


Podziel się


Skomentuj

 • P2W!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Będzie waluta premium. To kurwa bardzo zajebiście… CHUJOWO

  • http://Survarium.pl/ xKoweKx

   Witamy w świecie F2P. Co w tym dziwnego?

   • P2W<F2P

    To nie do przyjęcia w grze twórców stalkera. Ponoć premiumy mają być wykorzystywane jedynie do szerszej customizacji swojej postaci. Już bardziej można to przełknąć niż żeby przedmioty miały jakieś jebitne bonusy dające przewagę nad graczami

    • http://Survarium.pl/ xKoweKx

     Wątpię, by Survarium było P2W, a jeżeli tak się stanie to Vostok skompromituje się w oczach fanów. Przecież oni od samego początku zapewniają, że gracze, którzy płacą nie będą mieli przewagi. Mi się wydaje, że ta waluta premium będzie działać jak w WarZ (obecnie

     Infestation: Survivor Stories), czyli są dolary (które wypadają z zombie i są dostępne dla wszystkich) oraz GC czyli gold coins. Za obydwie waluty można kupić to samo, a różnica polega n tym, że GC kupujemy za prawdziwe pieniądze.